Potřebujete poradit s výběrem psychologa, nebo si jen nejste jistí, zda postupujete správně?
Jestliže budete potřebovat pomoc, třeba při výběru psychologa, popřípadě s výběrem délky a způsobu konzultace, napište svůj dotaz sem a náš tým se vám ozve. Na odpovědi reagujeme opravdu rychle.
Doporučujeme se také podívat do patičky stránky, kde naleznete produkty naší poradny.
Jsme zde pro Vás.
Tým soukromé psychologické poradny Mojra.cz
Máte neustálý pocit, že se stane něco zlého, nebo že je něco špatně? Nedokážete si užívat ve společnosti jiných lidí? Jste roztržití, neumíte se koncentrovat a máte často nutkání se vyhýbat okolnímu světu? Připadá vám, že se váš život vymyká kontrole, jste podráždění, bojíte se, nedokážete se uklidnit? K tomu všemu vám tluče srdce, jako zběsilé, potíte se, nedokážete se normálně nadechnout, bolí vás svaly, třesete se po celém těle, máte pocit, že za chvíli omdlíte, nebo se pozvracíte? Pak můžete trpět úzkostí…
Úzkost je další časté duševní onemocnění, které se projevuje různými fyzickými, emocionálními a kognitivními příznaky. Mezi úzkostné poruchy můžeme zařadit: OCD, sociální fobii, generalizovanou úzkostnou poruchu, PTSD, agorafobii, panickou poruchu, nebo až přes 500 druhů specifických fobií. Diagnostikovat u jedince úzkostnou poruchu není pro lékaře/psychology/psychiatry snadný úkol. Pacienti přicházejí do ordinací praktických lékařů s nejasnými příznaky a různými nemocemi, proto jsou často odesílání na mnohá vyšetření, jako je ultrazvuk, EKG, SONO břicha, vyšetření štítné žlázy apod. Jakmile praktický lékař stanoví diagnózu, může se pokusit úzkostnou poruchu léčit sám, častěji je však pacient odeslán na odbornou konzultaci k psychologovi či psychiatrovi.
S čím může pomoci psycholog:
- diagnostika úzkostí, určení typu úzkostné poruchy, závažnost
- poskytování různých forem terapie (KBT, DBT aj.)
- práce s klientem na identifikaci a změněn negativních myšlenkových vzorců
- učení se různým relaxačním technikám, které pomohou snížit pocit úzkosti
- poskytne bezpečné a podporující prostředí
- zlepšení schopnosti zvládat stres
- vytváření konkrétních plánů a cílů, směřujících k postupnému zvládání úzkostných stavů
- a mnoho dalšího
Je důležité si uvědomit, že úzkostné poruchy se mohou projevovat různými způsoby a každý jednotlivec může mít odlišné kombinace příznaků. Pokud máte podezření na úzkost, je vhodné vyhledat odbornou pomoc od psychologa nebo psychiatra, kteří vám mohou poskytnout diagnostiku a vhodnou léčbu.
Začněte měnit Váš život k lepšímu ještě dnes! Rezervujte si volný termín nyní