Jak život plyne, střídají se v něm dobré chvíle s těmi špatnými. Problémy se objevují a zase rychle mizí. Díky zkušenostem se s věkem naučíme určité strategie řešení problému, které aplikujeme zas a znovu na ty nově přicházející. Většinou se nám díky tomuto mechanismu daří náročné životní situace zvládat. V životě každého z nás se ale časem vyskytne zátěž, kterou bez pomocí druhého člověka nejsme schopni zvládnout. Svěříme se tedy v první řadě rodině, pak přátelům a posloucháme jejich dobře míněné rady. Stane se ale, že i tato strategie selže a není dostačující. Důležité je uvědomit si, že v mnoha situacích je nejlepší svěřit se se svým trápením odborníkovi. Ten díky svým zkušenostem a praxi v oboru dovede objektivně posoudit danou problematiku a s pomocí individuálního přístupu ke klientovi určí ten správný postup řešení problému. Naše psychologické online poradenství Vám díky možnostem internetu zajistí konzultaci s psychologem v co nejkratší možné době. Uvědomujeme si totiž, že mnohé krizové situace ve Vašem životě vyžadují neodkladnou pomoc. Nabízíme Vám tedy individuální, partnerské ale i rodinné online konzultace, které v závislosti na hloubce problémů můžou probíhat formou jednorázových ale i častějších online setkání.

S nápadem otevřít první online psychologickou poradnu v České republice přišla patronka projektu PhDr. Michaela Miechová. Na základě své praxe a zkušeností se rozhodla řešit aktuální problémy s dostupností psychologické pomoci nejen u nás, ale i v zahraničí.


1. Dlouhé objednací lhůty

Není výjimkou, že pokud se budete chtít objednat k psychologovi, počkáte si v lepším případě měsíc, v tom horším i tři měsíce. Odborníci z naší online psychologické poradny si moc dobře uvědomují, že řada problémů přichází náhle, řada krizových situací vyžaduje pomoc neodkladnou. Právě proto jsou pro naší online psychologickou poradnu prioritou co možná nejkratší objednací lhůty. Jsme schopní vám zajistit termín do druhého dne.

2. Dostupnost psychologických poraden v bydlišti klienta

Moc dobře víme, že ne každý klient, který psychologickou pomoc potřebuje, je obyvatelem většího města, ve kterém se psychologické poradny nacházejí. Většina z nich musí zvolit možnost dojíždění, což je nejen časově ale i finančně náročné. Nezapomínejme i na naše krajany, kteří se odstěhovali třeba za prací do zahraničí. I oni často potřebují pomoc psychologa, které se jim nedostane z jednoho prostého důvodu - jazykové bariéry. To je další problém, který jsme se rozhodli řešit. Právě proto Vám Mojra nabízí možnost psychologické konzultace online přímo z pohodlí Vašeho domova. Jediné co k tomu budete potřebovat je telefon, nebo připojení k internetu s nainstalovaným programem Skype, WhatsApp či Viber.

3. Fenomén dnešní uspěchané doby

Naše moderní doba nás svým způsobem tlačí do uspěchaného životního stylu. Dostáváme se do uzavřeného koloběhu „práce, škola, rodina, děti, manžel, povinnosti“ a na sebe nemáme čas. Je pro nás těžké si utrhnout půl hodiny denně pro sebe, třeba jen na vypití si šálku kávy či čaje v klidu. Tak jak si pak máme najít čas na psychologa, když ho opravdu potřebujeme? Naše online psychologická poradna Vám čas návštěvy psychologa zkrátí na polovinu. Nemusíte totiž nikam jezdit, nemusíte trávit zbytečný čas navíc v autě, či v hromadné dopravě.

4. Okolnosti, které návštěvu u psychologa znemožňují

K takovýmto okolnostem řadíme třeba nemožnost uvolnění se z práce. Ne každý zaměstnavatel je ochoten uznat návštěvu u psychologa, stejně jako návštěvu u lékaře. Většina psychologických poraden má pracovní dobu stejnou jako jí máte Vy a tak je pro Vás nemožné se k psychologovi vůbec dostat. Mojra Vám proto nabízí i odpolední termíny, nekteri psychologove pracuji i o vikendech. Na druhou stranu, jste možná maminka na rodičovské dovolené, které nemá kdo pohlídat dítě, nebo jen prostě nechcete, aby někdo z Vašich blízkých věděl o tom, že navštěvujete psychologa. I to není problém. Naše online poradna se ráda přizpůsobí individuálním potřebám našich klientů. Psychologové mají flexibilní pracovní dobu. Po domluvě je možná konzultace i o víkendu.

5. Najít v sobě odvahu a vyhledat pomoc

Pro mnoho našich klientů byla konzultace u nás jejich první konzultaci s psychologem v životě. Proč? Protože přiznejme si, pro mnohé z nás je těžké přiznat si, že potřebujeme pomoct. Člověk se ocitá v situaci, ve které si neví rady a stydí se za to. Tento stud mu často brání vyjít ven a najít odvahu k tomu navštívit psychologa v jeho ordinaci. Mojra svými online psychologickými konzultacemi přijde za Vámi a pomůže Vám tento prvotní stud a strach překonat.

Objednejte si konzultaci ještě dnes!    Objednat konzultaci Přehrát video