Potřebujete poradit s výběrem psychologa, nebo si jen nejste jistí, zda postupujete správně?
Jestliže budete potřebovat pomoc, třeba při výběru psychologa, popřípadě s výběrem délky a způsobu konzultace, napište svůj dotaz sem a náš tým se vám ozve. Na odpovědi reagujeme opravdu rychle.
Doporučujeme se také podívat do patičky stránky, kde naleznete produkty naší poradny.
Jsme zde pro Vás.
Tým soukromé psychologické poradny Mojra.cz
Zažili jste událost, která ve vás zanechala silný emocionální otisk, a nevíte, jak ji správně zpracovat? Vracejí se vám neustále nepříjemné vzpomínky? Nedokážete adekvátně reagovat v situacích, které vám traumatizující zážitek připomínají? Pociťujete strach, hněv, smutek? Máte potíže s pamětí, koncentrací? Trauma může ovlivnit vaše vztahy a každodenní fungování v běžném životě.
Trauma je psychologický termín, který se používá k popisu silně negativních a výjimečných událostí, které mohou způsobit hluboký emocionální otřes a ovlivnit psychické, emocionální a fyzické zdraví jedince. Trauma může vzniknout v důsledku různých situací, jako jsou násilné útoky, nehody, katastrofy, válečné zážitky, sexuální zneužití, ztráta blízkého člověka, násilí nebo další události, které narušují pocit bezpečí a kontroly. Projevy traumatu se mohou lišit v závislosti na jednotlivcích a závažnosti události, ale obvykle zahrnují emocionální reakce, jako je strach, úzkost, smutek, hněv, a také fyzické symptomy, jako jsou potíže se spánkem, noční můry, svalové napětí, pocit neustálého ohrožení, snížená koncentrace a problémy s mezilidskými vztahy. Osoba, která prožila traumata, může mít také potíže s regulací emocí a reakcí na podněty, které jsou spojeny s traumatickými událostmi. Trauma může vést k dlouhodobým psychickým následkům, jako je posttraumatická stresová porucha (PTSD), deprese, úzkost, dissociace a další duševní obtíže.
S čím může pomoci psycholog:
- hodnocení a porozumění traumatu a jeho dopadu na klienta
- vytvoření bezpečného prostředí pro sdílení pocitů a reakcí spojených s traumatem
- nastavení správné a efektivní terapie
- nácvik technik pro zvládání projevů traumatu
- postupné konfrontování klienta s traumatickými vzpomínkami a jejich transformace a zpracování
- zvládání stresu a emocí
- podpora v procesu zotavení, obnovení sebevědomí
- a mnoho dalšího
Léčba traumatu zahrnuje terapeutické přístupy, jako je kognitivně-behaviorální terapie, terapie zpracování traumatu (například EMDR), podpůrná terapie a další metody, které pomáhají jednotlivcům zvládat emoce a následky traumatických událostí.
Začněte měnit Váš život k lepšímu ještě dnes! Rezervujte si volný termín nyní